Hizmetlerimiz

HEMODİYALİZ HİZMETLERİ
Merkezimizde kronik böbrek yetmezliği tanısı konulmuş hastaların diyaliz öncesi takipleri ve tedavileri yapılmaktadır. Son model 17 adet hemodiyaliz cihazı bulunmaktadır. Hepatit C li ve Hepatit B li hastalar için ayrı salon, ayrı hemşire, ayrı personel bulunmaktadır. Merkezimizde sorumlu hekimler, hemodiyaliz hemşireleri, laborant, diyetisyen, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve teknisyenlerden oluşan tıbbi kadromuzla haftada 6 gün ve her gün üç seans diyaliz hizmeti verilmektedir.

LABORATUVAR
Hastalarımızın tahlilleri Sağlık Bakanlığının öngördüğü periyotlarla ve düzenli olarak yapılmaktadır. Alanında seçkin ve güvenilir il içinde ve il dışında anlaşmalı bulunduğumuz laboratuarda en son teknoloji ile donatılmış hassas ölçüm yapılabilen cihazlarla yapılmaktadır.

SERVİS HİZMETLERİ
Merkezimiz üç servis aracı ile hizmet vermektedir. Hastalarımızı tecrübeli şoförlerimiz ve servis araçlarımızla, güvenli ve konforlu bir şekilde evlerinden alıp tedavileri tamamlandıktan sonra evlerine bırakmaktayız. Ayrıca fiziksel engelli hastalarımız için personel desteği ve özel donanımlı nakil aracımız mevcuttur.

SOSYAL HİZMETLER
Kronik hastalar için moralin önemli olduğunu bilmekteyiz. Bunun için hastalarımızla birlikte, sadece diyaliz süresini değil tüm yaşamlarını, mutluluk ve üzüntülerini, paylaşmak adına, aileleriyle birlikte düzenli olarak piknikler, şehirler arası geziler, iftar yemeği, ramazan şenlikleri ve özel günler (anneler günü, bayramlar v.s) ile ilgili aktivasyonlar yapmaktayız. Özellikle genç hastalarımızın değişik kurslara (makine örgü, bilgisayar kursu v.s) katılımları sağlanmıştır. Ayrıca uygun hastalar için meslek edindirme, iş imkânı sağlanması hususunda rehberlik hizmetleri verilmektedir.

This article comes from Konya Ölmez Diyaliz Merkezi
http://www.konyadiyaliz.com

The URL for this story is:
http://www.konyadiyaliz.com/modules/content/index.php?id=3